اتاق خبر وانیکس

راهنمای خرید قلم نوری

کیبورد مخصوص بازی مکانیکی رپو مدل V500PRO

قلم نوری چیست؟

قلم نوری، تبلت طراحی، تبلت گرافیکی، پد طراحی و … نام هایی هستند که معمولا از این محصول بین مصرف کنندگان یاد می شود. اما اگر نام انگلیسی قلم های نوری را معیار قرار دهیم، pentablet، قلم های نوری بدون نمایشگر و Graphictablet قلم های نوری با نمایشگر است.

قلم نوری بدون نمایشگر در واقع یک پد به همراه یک قلم است که با کشیدن نوک قلم بر روی پد می توان اشاره گر یا pointer را روی مانیتور حرکت داد.

درسال های اخیر قلم های نوری متنوعی تولید و روانه بازار شده اند و با گذر زمان قابلیت ها و دقت آنها بیشتر می شود. رقابت بین برندها در جذب مشتری باعث ارتقاء تکنولوژی در این حوزه شده و این افزایش قابلیت ها و تکنولوژی ها برای هنرمندان لذت بخش تر شده تا طرح های خلاقانه تری را تولید کنند و اختیار عمل بیشتری در ایجاد طرح خود داشته باشند. استفاده از تکنولوژی های نوین در ارتقاء قابلیت هایی مانند حساسیت به فشار، حساسیت و حساسیت به زاویه، پاک کن انتهای قلم، مالتی تاچ، کلیدهای میانبر حرکتی تاچ، نمایشگرهای IPS و ….

آیا قلم نوری فقط برای طراحان است؟

خیر، اگر صادقانه بگویم در ابتدا قلم نوری به منظور ثبت امضاء الکترونیکی و استفاده در اتوماسیون های اداری استفاده میشد. اما الان طیف مصرف کنندگان قلم نوری در حوزه های مختلف بیشتر شده است. به طور مثال مصرف کنندگان قلم نوری برای تدریس های آنلاین خیلی بیشتر شده اند. قلم نوری می تواند مورد استفاده پزشکان برای ثبت دیجیتالی نسخه های خود نیز قرار گیرد. قلم نوری برای نوشتن به فارسی و انگلیسی و در واقع ثبت دستخط در نرم افزار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دانشجویان و فعالان حوزه معماری و نقشه کشی از دیگر مصرف کنندگان قلم نوری هستند.

تفاوت قلم نوری های نمایشگر دار و بدون نمایشگر در چیست؟

قلم های نوری به دو دسته با نمایشگر و بدون نمایشگر تقسیم می شوند. قلم های نوری با نمایشگر فقط یک نمایشگر هستند که با اتصال به کامپیوتر می توانند تصویر کامپیوتر را با کیفیت بر روی خود نمایش دهند. هنرمندانی که در حوزه تصویر گری فعالیت میکنند اختیار عمل بسیار بالایی در حین طراحی با قلم نوری های با نمایشگر دارند. دسته دوم یک پد طراحی یا یک صفحه است که با اتصال به کامپیوتر می توان نوک قلم را روی آن حرکت داد و حرکت اشاره گر را روی مانیتور مشاهده کرد. در این نوع تبلت طراحی یا پد طراحی معمولا هنرمند نیاز به زمانی کوتاه دارد تا به این نوع تکنیک که رو به رو (مانیتور) را مشاهده کند و قلم را روی پد حرکت بدهد عادت کند.

راهنمای خرید قلم نوری

۱٫ به نیاز حال و یک قدم جلو تر خود توجه کنید.

۲٫ اگر در حوزه تصویر گری حرفه ای فعالیت میکنید مدل های نمایشگر دار گزینه مناسب تری است.

۳٫ ممکن است حساسیت به زاویه در تکنیک شما هیچ وقت مورد استفاده قرار نگیرد. ( یک فاکتور مهم در قیمت )

۴٫ قلم نوری را انتخاب کنید که Delay نداشته باشد.

۵٫ فقط به دنبال یک برند نباشید و دیگر برند ها را بررسی کنید.

۶٫ با اساتید خود مشورت کنید.

۷٫ از متخصصان وانیکس مارکت مشاوره بگیرید.

۸٫ قلم های نوری با کلید های میانبر مناسب طراحی و تکنیک خود انتخاب کنید.

۹٫ اگر در حوزه طراحی لباس، طراحی فرش و نقشه کشی فعالیت میکنید قلم های نوری ساده کارتان را به راحتی راه می اندازد.

۱۰٫ حتما قلم نوری خود را با گارانتی تهیه کنید.

۱۱٫ عموما اندازه های کوچک قلم نوری مناسب دستگاه های ۱۵ تا ۲۲ اینچ می باشد. (شاید اندازه بزرگ نیاز نداشته باشید )

۱۲٫ قلم نوری صرفا یک ابزار طراحی است، فراموش نکنید که خلاقیت شما است که موجب خلق یک اثر با ارزش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *